9 Nisan 2018 Pazartesi

Uyku Testi

Uyku Testi yani tıbbi adı ile polisomnografi testi hastanın uyku sırasında yaşadığı horlama, uykuda nefes durması, apne sayısı ve şiddeti ek olarak huzursuz bacak sendromu şikayetlerinin tespiti ve değerlendirilmesi için uygulanan bir testtir.
Bu test ile yukarıda saydığımız şikayetlere sahip hastaların uyku testi sırasında beyin aktiviteleri, solunum faaliyetleri, göz hareketleri, kas hareketleri, kandaki oksijen miktarı gece boyunca kayıt altına alınır.
Uyku Testi öncesi test yapılacak hasta teste alınacağı gün içerisinde herhangi bir sakinleştirici veya rahatlatıcı ilaç kullanmamalı gün içerisinde uyumamalı ve test öncesi duş alması sağlıklı bir uyku testi yapılabilmesi için çok önemlidir.
Uyku Testi hastane ortamında yapılabildiği gibi tercih eden hastalarımız evlerinde de taşınabilir polisomnografi cihazları ile de bu testi yaptırabilmektedir.
Testi yapılan hastalarımızın sonuçları anlaşmalı kurumlarımız bünyesinde yer alan konusunda uzman KBB hekimlerince incelenip onaylanıyor ve sonuçları size ulaştırılıyor.

http://www.evdeuykutesti.net/uyku-testi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Uyku testi neticesinde cihaz kullanmak şartmı?

Uyku testinden sonra uyku apnenizin derecesine göre kliniğinize göre cpap cihazı yada Türkiye'de çok doktorun yapmadığı işlemi gerçekleş...